Modem Arayüz Şifresini Değiştirme

Modem arayüz şifresini neden değiştirmelisiniz?

Muhtemelen parolalarınız hakkında çok endişeli bir insansınız. Değil mi ? E-posta, sosyal ağ girişleri, internet bankacılığı hesapları ve diğer birçok sistem iyi ve güvenli bir şifre gerektirir. Evden internete erişim sağlamak için kullandığınız temel ekipmanın yani modeminizin bir arayüz şifresi de vardır. bunu değiştirmemenin herhangi bir zarara neden olabileceğini düşünmediyseniz, buna dikkat etmeye başlamak için iyi bir sebebiniz var.

Hacker şifreleri kırmakta iyidir, ancak bu onların işini kolaylaştırabileceğiniz anlamına gelmez. Modeminizin varsayılan şifreleri neredeyse herkese açık bilgilerdir. Sadece internetteki bilgilerden değil, ihtiyacınız olabilecek çok sayıda modem şifresini sağlayan küçük programları da kolayca bulabilirsiniz. Aslında, modeminizin üreticisinin web sitesine veya şu anda bulunduğunuz bu sitede tüm varsayılan modem şifreleri ve diğer bilgileri bulabilirsiniz.

Modem arayüzünüzü ilk kez açtığınızda yapmanız gereken ona yeni bir şifre atamak. Ama çoğu insan bunu yapmaz. Bu kişilerden biriyseniz, aşağıdaki yazımıza göz atın ve modem arayüz şifresini değiştirmek için zaman kaybetmeyin.

192.168.1.1 Giriş Sayfası, 192.168.1.1 admin turktelekom

Modeminizin Arayüz Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Uyarı notları

Modeminizin arayüz şifresini değiştirmek için gerekli prosedürleri uygulamadan önce, aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmak önemlidir (sizi gelecekteki çok fazla baş ağrısından kurtarabilir).

 • Bu prosedürlerle ilgili herhangi bir uyarı veya güvenlik bilgisini kontrol etmek için modeminizin kılavuzunu okumayı unutmayın.
 • Varsayılan fabrika ayarlarını geri yüklemeniz gerekiyorsa, mevcut tüm ayar bilgilerinizi yazmayı unutmayın.

Yukarıdaki önlemleri dikkate alarak, sonraki adımları gerçekleştirmeye hazırsınız.

Modeminizin Arayüz Şifresini Değiştirmek İçin Adımlar

YouTube video

 1. Mevcut şifreyi artık hatırlamıyorsanız, sıfırlama tuşunu on saniyeden uzun süre basılı tutarak modeminizin fabrika yapılandırmasını geri yüklemeniz gerekir.
 • Düğmeye daha kısa bir süre basarsanız, modeminizin sıfırlanacağını, ancak yapılandırmaların aynı kalacağını ve fabrika standartlarına getirilmeyeceğini unutmayın.
 • Gerçek şifreyi biliyorsanız, 3. adıma geçin.
 1. İnternet tarayıcınızı açın ve modem arayüzünün varsayılan IP adresini yazın.
 • Genellikle bu 192.168.1.1 olur.
 • Yukarıdaki IP adresi doğru değilse, doğru olanı nasıl bulacağınıza buradan göz atın.
 1. Orijinal fabrika ayarlarını geri yüklediyseniz, sadece modeminizin varsayılan arayüz şifresini ve kullanıcı adını kullanarak giriş yapın. Şifreyi biliyor ve ayarları geri yüklemediyseniz, sadece bildiğiniz bilgilerle giriş yapın.
 • Varsayılan modem arayüz şifresi, modeminizin alt yüzeyindeki etikette, kullanım kılavuzunda, resmi web sitesinde veya burada bulunabilir .
 1. Modeminizin arayüz sayfasında yeni ve karmaşık bir kurulum yapın
 • Modem modeline ve markasına bağlı olarak arayüz sayfası farklı olabilir. Genellikle şifreyi değiştirme seçeneği çok belirgindir.

Modeminizin şifresini değiştirdiğinizde, kendinize yeni ve karmaşık bir şifre seçimi yaptığınızı onaylayın. Yeni modem arayüz şifrenizi ezberlediğinizden veya güvenli bir yere yazdığınızdan emin olun. Bir hacker’ın hayatını kolaylaştırmayalım.

Güncelleme: 17 Ocak 2023

3.9 9 oylar
Puan Ver
40 Yorum
En eski
En yeni En Çok Oy Verilen
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Burhan ÇELİK
4 yıl önce

Wifi internet şifresini değiştirmek istiyorum

Nurlan
4 yıl önce

Sifreyi ogrenmek istiyorum

OSEL
4 yıl önce

Mukemmel bir anlatım. Açıklamanız ile modem arayüz şifremi değiştirebildim sonunda.

Özlem
4 yıl önce

Telefondan şifre degistiremiyormuyuz

Sefa
Yanıtla  Özlem
3 yıl önce

Bnde onu arıyordum. Sitede buldum sizin sorunuz sayesinde. Teşekkürler.

Admin
4 yıl önce

Çok iyi

kardelen
4 yıl önce

kullanıcı adim şifre yanlış diyor ne yapmaliyim

osman
4 yıl önce

Modemimin marka modeli Airties( Ttnet) reset çektim, modemin arkasındaki şifreyi girince yanlış diyor. Evde bilgisayar yok telefon üzerinden 192.168.1.1 sayfasına giriş yapamıyorum. Kurulum için yardım edebilir misin?

Figen
Yanıtla  admin
3 yıl önce

Benim hattım türktelekom ama modemi turkcell kullanıyırum bi türlü modemi kuramadım yardımcı olur musunuz lütfen

mustafa etem islam
4 yıl önce

Bu anlatımlarla defalarca denedim olmadı.

Kadir
3 yıl önce

Sifremi unuttum nasıl yapacam

Ramazan
3 yıl önce

Wifi şifremi degistiremiyorum kullanıcı adını ne varsa denedim ama olmuyor

fatih
3 yıl önce

Ttnet ten Dsmart internetine geçtim , modemi nasıl ayarlayabilirim?

İrem
3 yıl önce

Çok teşekkür ederim. Yazılarınız o kadar faydalı ki. Evde kullandığım kablosuz ağımda aniden güvenlik sorunları var diye hata belirdi bende modemin fişini çektim ve hiçbir şekilde kullanmadım olası bir siber saldırı ve bilgilerimin çalınması ihtimaline karşılık. Daha sonra modemi resetledim ve modem arayüzüne giriş yaptım. Bütün şifreleri değiştirdim. Sorun çözüldü. Tekrardan teşekkürler.

havva
3 yıl önce

modemimi resetledim ama arayüz şifresi alamıyorrum 3 adreside denedim sayfalar açılmıyor acil yardımmmmm

Maydin37
3 yıl önce

Ben ttnet kullanıcısıyım ama modemim eskidi bir telefoncu arkadaşım sıfır superonline huawei modem verdi eski modemimi söküp yenisini takınca modeme bağlanabiliyorum ama internete giremiyorum wifi işaretinde ünlem işareti çıkıyor ve modem arayüzüne gidiyor yeni modemi nasıl kullanabilirim şimdiden teşekkürler..

Maydin37
Yanıtla  admin
3 yıl önce

Peki kullanıcı adı şifremi ttnet zyxel modem arayüzünden bulabilirmiyim onları hatıtlamıyorumda teşekkürler ilginize çok yararlı bir site.. Allah razı olsun

Hasköylü
3 yıl önce

Ttnet zyxel vmg3312-b10a ppp kullanıcı adımı biliyorum gözüküyor modem arayüzünden ama şifresini bilmiyorum o gözükmüyor onu nasıl öğrenebilirim teşekkürler

doga
3 yıl önce

modem arayüzümün şifresini bilmiyorum nasıl giriş yapabilirim

Emirhan
3 yıl önce

Herkes modeme bağlanıyor o yüzden şifreyi değiştirmek istiyorum.

Ww
3 yıl önce

Modemi resetletleyip şifreyi değiştirdim fakat şifre ile giriş yapamıyorum

Yasin
2 yıl önce

İnternetim turknet ama modemim dsmart reset attim modemin ismibdegisti ve arkasindaki sifreyi yazinca yanlis diyor musteri hizmellerininaradjn turknetin modemi bizden almadiginjz icin islem yapamiyoruz diyor turktelekomu aradim onlarda turknete biz bakmiyoruz diyor.dsmarti ariyorum onlarda ayninseyi soyluyor acil yardim

özge karaca
2 yıl önce

arayüz sifre değiştirme ekranı çıkmıyor

Ahmet alan
2 yıl önce

Tenda ev wifi internetimiz var şifreyi bilen kişi yurt dışına çıkdi ve siferiyi kimse bilmiyor modem yanımda ama şifreyi nasıl alabiliriz