Modem Arayüz Şifresini Değiştirme

3 dk. okuma

Modem arayüz şifresini neden değiştirmelisiniz?

Muhtemelen parolalarınız hakkında çok endişeli bir insansınız. Değil mi ? E-posta, sosyal ağ girişleri, internet bankacılığı hesapları ve diğer birçok sistem iyi ve güvenli bir şifre gerektirir. Evden internete erişim sağlamak için kullandığınız temel ekipmanın yani modeminizin bir arayüz şifresi de vardır. bunu değiştirmemenin herhangi bir zarara neden olabileceğini düşünmediyseniz, buna dikkat etmeye başlamak için iyi bir sebebiniz var.

Hacker şifreleri kırmakta iyidir, ancak bu onların işini kolaylaştırabileceğiniz anlamına gelmez. Modeminizin varsayılan şifreleri neredeyse herkese açık bilgilerdir. Sadece internetteki bilgilerden değil, ihtiyacınız olabilecek çok sayıda modem şifresini sağlayan küçük programları da kolayca bulabilirsiniz. Aslında, modeminizin üreticisinin web sitesine veya şu anda bulunduğunuz bu sitede tüm varsayılan modem şifreleri ve diğer bilgileri bulabilirsiniz.

Modem arayüzünüzü ilk kez açtığınızda yapmanız gereken ona yeni bir şifre atamak. Ama çoğu insan bunu yapmaz. Bu kişilerden biriyseniz, aşağıdaki yazımıza göz atın ve modem arayüz şifresini değiştirmek için zaman kaybetmeyin.

Modeminizin Arayüz Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Uyarı notları

Modeminizin arayüz şifresini değiştirmek için gerekli prosedürleri uygulamadan önce, aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmak önemlidir (sizi gelecekteki çok fazla baş ağrısından kurtarabilir).

 • Bu prosedürlerle ilgili herhangi bir uyarı veya güvenlik bilgisini kontrol etmek için modeminizin kılavuzunu okumayı unutmayın.
 • Varsayılan fabrika ayarlarını geri yüklemeniz gerekiyorsa, mevcut tüm ayar bilgilerinizi yazmayı unutmayın.

Yukarıdaki önlemleri dikkate alarak, sonraki adımları gerçekleştirmeye hazırsınız.

Modeminizin Arayüz Şifresini Değiştirmek İçin Adımlar

 1. Mevcut şifreyi artık hatırlamıyorsanız, sıfırlama tuşunu on saniyeden uzun süre basılı tutarak modeminizin fabrika yapılandırmasını geri yüklemeniz gerekir.
 • Düğmeye daha kısa bir süre basarsanız, modeminizin sıfırlanacağını, ancak yapılandırmaların aynı kalacağını ve fabrika standartlarına getirilmeyeceğini unutmayın.
 • Gerçek şifreyi biliyorsanız, 3. adıma geçin.
 1. İnternet tarayıcınızı açın ve modem arayüzünün varsayılan IP adresini yazın.
 • Genellikle bu 192.168.1.1 olur.
 • Yukarıdaki IP adresi doğru değilse, doğru olanı nasıl bulacağınıza buradan göz atın.
 1. Orijinal fabrika ayarlarını geri yüklediyseniz, sadece modeminizin varsayılan arayüz şifresini ve kullanıcı adını kullanarak giriş yapın. Şifreyi biliyor ve ayarları geri yüklemediyseniz, sadece bildiğiniz bilgilerle giriş yapın.
 • Varsayılan modem arayüz şifresi, modeminizin alt yüzeyindeki etikette, kullanım kılavuzunda, resmi web sitesinde veya burada bulunabilir .
 1. Modeminizin arayüz sayfasında yeni ve karmaşık bir kurulum yapın
 • Modem modeline ve markasına bağlı olarak arayüz sayfası farklı olabilir. Genellikle şifreyi değiştirme seçeneği çok belirgindir.
Detaylı Anlatım >>  Modeme Bağlı Cihazları Görme

Modeminizin şifresini değiştirdiğinizde, kendinize yeni ve karmaşık bir şifre seçimi yaptığınızı onaylayın. Yeni modem arayüz şifrenizi ezberlediğinizden veya güvenli bir yere yazdığınızdan emin olun. Bir hacker’ın hayatını kolaylaştırmayalım.

34 Yorum Var

 1. Burhan ÇELİK
 2. Nurlan
 3. OSEL
 4. Özlem
 5. Admin
 6. kardelen
 7. osman
   • Figen
 8. mustafa etem islam
 9. Kadir
 10. Ramazan
 11. fatih
 12. İrem
 13. havva
 14. Maydin37
   • Maydin37
 15. Hasköylü
 16. doga
 17. Emirhan
 18. Ww

Yorum Bırakın