192.168.2.1 Giriş

192.168.2.1 giriş ip adresi modeminizin arayüzüne erişmek için kullanılan bir IP adresidir ve Asus, Belkin, Cisco, D-link, Dell, Huawei, Linksys, Samsung, Siemens, Tenda, Zyxel gibi birçok markanın modemi için geçerlidir. Bu IP adresine, yalnızca kendi ev ağınıza bağlı olduğunuz durumlarda erişebilirsiniz.

192.168.2.1’e Nasıl Girilir?

Diğer IP adresleri gibi 192.168.2.1 IP adresi ile de internet tarayıcınızın arama çubuğuna yazarak modem arayüzüne ulaşılır. İnternet tarayıcısı ve adres çubuğu hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki “Giriş” düğmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Dikkat! Arama motoru size 192.168.2.l aramasını önerebilir. Siz hepsi rakamlardan oluşan IP adresinizi yazıp Enter tuşuna basın. Modem arayüz sayfanız açılmaz ise 192.168.1.1 Giriş sayfamızdaki giriş talimatlarını deneyin.
192.168.2.1 Tarayıcılar
192.168.2.1 Tarayıcılar

Eğer modem IP adresinizi doğru girdiyseniz, size kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi soran bir ekran karşılayacaktır.

Türk Telekom Modem Arayüz Kullanıcı adı ve Şifre Girişi

192.168.2.1 Modem Giriş Şifreleri

Kullanıcı adı genellikle ‘admin’ olarak ayarlanırken, şifre alanına ‘turktelekom’, ‘ttnet’, ‘superonline’ yazabilir veya hiçbir şey (boş bırakarak) yazmadan deneyebilirsiniz.

Eğer modem şifreniz bunlardan biri değilse, öncelikle modeminizin altında bulunan etiketi kontrol edin. Orada doğru şifre bilgileri yazıyor olabilir. Etiket yoksa modem şifreleri sayfamızda tüm şifreleri bulup deneyebilirsiniz.

Not: 192.168.2.1 IP adresi ile kendi ev ağınızın dışındaki bir modeme bağlantı kuramazsınız. Bu gibi IP adresleri sadece bağlı olduğu internet ağı modemine bağlanmaya yarar.

“192.168.2.1 Giriş” üzerine 109 yorum

  • Eğer verdiğimiz kullanıcı adı ve şifreler modeminize giriş sağlamıyorsa modeminizi resetlemeniz gerekebilir. Modem resetleme sayfamızı okumanızı tavsiye ederiz.

   Yanıtla
  • Modem arayüz ip adresinizin 192.168.2.1 olduğundan emin misiniz? Öncelikle Modem ip adresi bulma yazımızı okumanızı öneririm. Eğer sorununuz devam ederse modem marka ve modelini bize yazmaktan çekinmeyin.

   Yanıtla
 1. Merhaba ben TTNet aırties modemi sifirladim ve internet var ama çekmiyor ağda oturum açın ve çeşitli hatalar veriyor ve TTNet sitesinden kurmak gerek fakat hangi adımları atamam gerektiği ni bilmiyorum yardımcı olursanniz sevinirim

  Yanıtla
  • Sorununuzu internet sağlayıcınızın müşteri hizmetleri numarasını arayarak çözüme ulaşmaştırabileceğinizi düşünüyorum.

   Yanıtla
  • Hangi marka modem kullanıyorsunuz? İnternet sağlayıcınız Türk Telekom, Superonline ve Dsmart firmalarından hangisi? Modem arayüz girişinde mi sorun yaşıyorsunuz? Bu sorularımıza yanıt verirseniz daha detaylı olarak yardımcı olmaya çalışalım efendim.

   Yanıtla
 2. şifremi değiştirmek istiyorum turk telekom mu yoksa zte mi bilemedim modemin üstünde ikiside yazıyor 192.168.2.1 olan siteye girdim oraya yazıyorum kullanıcı adı admin ve şifreyi ama olmuyor yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
  • Modeminizin altında yazan giriş bilgileri ile arayüze giriş yapamıyorsanız şifrenizi daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Modeminizi resetleyerek şifre bilgilerini modemin üstünde yazana çevirebilirsiniz. Bunun için modem resetleme yazımızı incelemenizi öneririz. Wifi şifrenizi değiştirmek istiyorsanız ve arayüz şifrenizi unuttuysanız müşteri hizmetlerini arayarak yardım isteyebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Arayüz kullanıcı adı şifrenizi fabrika çıkış ayarlarına döndürmek için resetlemeniz gerekir. Bunun için modem resetleme yazımızı okumanızı öneririm.

   Yanıtla
 3. ACCESS POİNT’i her türlü yolu denemem rağmen çalıştıramadım.Telefon ile de ne yapsam yetkili kişiye ulaşamadım.delirmek üzereyim.

  Yanıtla
  • Modem numaranız modeminizin alt kısmında yazıyor olmalıdır. Yazmasa da standart modem giriş ip adresleri ve şifrelerini deneyerek arayüzüne giriş sağlamanız mümkün olabilir.

   Yanıtla
  • Yardımcı olabilmemiz için modem markanızı ve internet sağlayıcınızı (telekom, superonline vb.) yazar mısınız?

   Yanıtla
  • Şifrenizi daha önce değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız modem resetleme işlemi uygulamanız gerekecektir.

   Yanıtla
 4. Türktelekomdan yeni modem aldık gerektiği gibi de yaptık ama sadece power ve wlan ışıkları yanıyor ne yapmamız gerek

  Yanıtla
  • Turktelekom modem kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz elinizde ise modem arayüzünden (192.168.1.1 ile bağlandığınız modem ayar sayfasından) Hızlı Kuruluma tıklayarak bilgilerinizi girebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Komşunuz modem arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilir. Modem onun evindeyse ve internet onun üzerine ise hiçbir şey yapamazsınız.

   Yanıtla
 5. müşteri temsilcisi wi-fi şifremi değiştirdi şimdi internete bağlanmıyor.tekrar aradım modem ip şifresini değiştirmem gerekliymiş. 192.168.1.1 den modem arayüzüne girdim 192.168.3.3 yaptım ama olmadı.ne yapabilirim?

  Yanıtla
  • Sanırım modeminiz aynı kaldı ve herhangi bir ayar yapılmadı. Öncelikle modeminizi resetlemenizi öneririm. Bunun için Modem Resetleme yazımızı okumalısınız. Sonra modem arayüzüne giriş yapmalısınız. Bu konuda sitemizde detaylı anlatım vardır.
   Eğer sizin modeminiz de Tp-Link ise modem arayüzüne 192.168.1.1 ile giriş yaptıktan sonra sol tarafdaki menüden Hızlı Kurulum sekmesine tıklamalısınız. Açılan sayfada “TTNET dışında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız.” butonuna bastıktan sonra Türk Net’in size verdiği kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girip kaydetmeniz gerekir. İlgili sayfanın görseli aşağıdaki gibidir.
   Turktelekomdan Turk Nete gecme ayari

   Yanıtla
 6. Firmware nasıl indirebilirimm? Modem güncellemesi yapmam gerek. İnternet hızı çok düşük. Modem güncellemesi yapılması önerisinde bulundu ttnet. Firmware indirmem gerek ama indiremedim bir türlü. Ortada dosya yok

  Yanıtla
  • İnternet hızınızı etkileyecek birçok faktör vardır. Sorunun modem kaynaklı olduğundan emin olmanızı öneririz. Bunun için başka bir modem kullanarak internet hızınızı denemelisiniz. İnternet hızınıda değişiklik olmazsa o zaman firmware ile uğraşmanıza gerek yoktur. Bu durumda sorun muhtemelen modeminize gelen telefon hattından kaynaklanıyor olabilir. Aynı durum daha önce benim de başıma gelmişti. Modeme gelen telefon kablosunda ek yeri vardı. Ek yerinden kopmaya başlayan tel internet hızını etkilemişti. Kabloyu yeniden birleştirip bantladığımda internet hızı sorunum tamamen çözülmüştü. Sorununuzu çözemezseniz lütfen modem markanız ile birlikte bu yoruma cevap yazınız. İyi günler.

   Yanıtla
 7. Admin AirTies 5650 son güncellemesi bana atabilirmisiniz.
  Model: Air 5650 bendeki sürüm eski galiba (1.0.0.15)
  Teşekkürler!!

  Yanıtla
  • Modem arayüzüne 192.168.2.1 ip adresi ile giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan Araçlar sekmesine tıklayın. Yazılım Güncellemesi bölümünü göreceksiniz. Yazılım Güncellemesi sayfasında “Güncellemeleri Şimdi Kontrol Et” butonuna tıklayınız. Modeminiz güncel değilse bu sayfadan modeminizin güncellemesini yapabilirsiniz.

   Yanıtla
 8. İnternet bugün kuruldu ama modem eski olduğu İçin şifreyi bilmiyorum müşteri hizmetlerini aradım olmadı lütfen acil yardım, deneme sınavları olacak çocukların

  Yanıtla
  • İşlemin tamamını yazıcınızın üzerindeki menü ayarlarından yapmalısınız. Önce Wifi işaretine dokunun. Lan settings ‘ e tıklayın. Ardından wifi şifrenizi yazıcıya girip kaydedin. İşleminiz bu kadar.

   Yanıtla
 9. Modemim Airties 5650 kablosuz bağlanamıyorum. Bilgisayarıma ethernet kablosu ile bağlayabiliyorum. Fakat wifi üzerinden bağlanamıyorum telefonumla. Bazen modemin adı bile görünmüyor görünse bile internet yok diyor oysa internet var. Modem arayüzüne girdim şifre kullanıcı adı değiştirdim. Modemi resetleyip tekrar kurdum ama işe yaramadı. Müşteri temsilcilerini aradım modemde problem olduğunu söylüyorlar. Başka bir modem kurmama rağmen aynı sorunlarım devam ediyor. Acaba ne yapabilirim?

  Yanıtla
 10. Sinyal gücüm çok iyi olduğu halde internete bağlanmakta sorun yaşıyorum hiç bir yere ulaşamıyoruz. Sorunumuz neden kaynaklanıyor yardımcı olur musunuz ? ttnet canlı canlı destek yok mu?

  Yanıtla
  • Modeminize gelen hat kablosunun varsa ek yerlerini kontrol edin. Kablo bağlantılarında kopukluk internet hızınızı olumsuz etkiler. Bağlantı hızınızı ve ev tesisat sağlığını ölçtürmek için müşteri hizmetlerini arayıp teknik destek talebi oluşturabilirsiniz. Eğer sorun evinizdeyse bir elektrikçi çağırmanızı önereceklerdir. Sorun internet servis sağlayıcınızda ise sorununuzu çözeceklerdir.

   Yanıtla
 11. Evde internet çekmiyor. Bana modem arayüzü için şifre ve kullanıcı adı verdiler bu şifreyi nereye girmemiz gerekiyor

  Yanıtla
  • Modem markanızı ve internet servis sağlayıcınızı (Türk Telekom, Superonline vb.) yazarsanız daha doğru bilgi verebiliriz.

   Yanıtla
  • Komşunuzun internetini kendi evinize çekmek için router yani menzil genişletici almalısınız. Bu şekilde belli bir mesafedeki wifi sinyalini kendi evinizde paylaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 12. Merhaba turktelekom wi-fi kullanıyorum şifresini değiştiremiyorum modem arayüzüne giriş yapılmıyor bir Bilgi verirseniz sevinirim

  Yanıtla
  • Türk telekom mobil işlemler uygulamasını telefonunuza indirin. Uygulama üzerinden wifi şifrenizi değiştirebileceksiniz.

   Yanıtla
 13. çok acil yardıma ihtiyacım var wifi d-link ama modelini bilmşyorum wifi yi resetledim ve şifresine kadar resetlendi şu an isteyen herkes girebilşyor ailem çok kızacak yardım edin lütfen yalvarırım

  Yanıtla
  • Anladığım kadarıyla Türk Telekom kullanırken böyle bir sorununuz yoktu. Bu da teknik bir arıza olabileceği ihtimalini doğuruyor. Bununla ilgili Turknet müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm.

   Yanıtla
 14. Fabrika ayarlarına döndürdüm. 192.168.2.1 ip adresi ile arayüze giremiyorum. Modem superonline airties6372

  Yanıtla
  • Fabrika ayarlarına döndürülmüş bir modemin wifi bağlantısı kopar. Bu yüzden öncelikle modeminize bağlanmanız gerekir. Eğer modeminizin altında fabrika çıkış wifi şifresi yazıyorsa o şifre ile bağlandıktan sonra arayüze girişi deneyin. Eğer bir etiket yoksa bir ethernet kablosu ile bilgisayarınızı modeme bağlayın. Daha sonra arayüzüne 192.168.2.1 adresinden girip wifi şifrenizi değiştirin.

   Yanıtla
 15. 6 gundur inteletimin kulanamiyorum kac defa aramama ramel siz yapacaksiniz diyorlar arti servis istediyimde 125 tl ucreti var diyorlar

  Yanıtla
  • İnternet servis sağlayıcınızı ve modem markanızı yazarsanız size yardımcı olmak isterim. Öyle bir servis ücreti ödemek zorunda kalmazsınız umarım.

   Yanıtla
  • Wifi adında boşluk veya yıldız, virgül gibi işaretler koymaya çalışıyorsanız modeminiz izin vermiyor olabilir. Modem adını basitce oluşturmanızı öneririz. Örn. modemadi

   Yanıtla
  • Tahmin edilmesi zor ve uzun bir şifre kullanın. Şifrenizin içinde büyük küçük harf ve rakamlar olsun.

   Yanıtla
  • Modem Wifi Şifrenizi ve modem arayüz şifrenizi acilen değiştirmelisiniz. Bu konuda sitemizde bilgiler mevcut. Eğer isterseniz İnternet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayarak da bu şifreleri değiştirebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Bu durumda ağa bağlı olan farklı bir cihazdan o ayarı eskiye çevirmelisiniz. Eğer bunu yapacak başka bir cihazınız yoksa ya modeminizi bilgisayarınıza ethernet kablosu ile bağlamanız ya da modeminizi resetlemeniz gerekir. Ethernet kablosu ile modeminizi bilgisayarınıza bağlarsanız ayar sayfasından ilgili düzeltmeyi yapabilirsiniz.

   Yanıtla
 16. admin yazdım cihazımın adı türktelekom şifre yerine turktelekom yazdım ama şifre yada kullanıcı adı hatalı diyo bunun çözümü nedir

  Yanıtla
  • 192.168.2.1 sayfasının açılması için internete ihtiyacınız yoktur. Bu sayfanın açılması için modeminizin Wi-Fi veya ethernet kablosu ile bilgisayarınıza bağlı olması gerekir. Eğer telefon ile giriş yapmaya çalışıyorsanız Wi-Fi ye mutlaka bağlı olmalısınız. Sorununuz devam ederse Modem Arayüzüne Girme Sorunu Çözümü yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

   Yanıtla

Yorum yapın