192.168.1.2 Giriş

192.168.1.2 IP adresi Airties, Asus, Belkin, Huawei, Siemens, Tilgin gibi markaların modem arayüz giriş için varsayılan IP adresi olarak kullanılır. Bu ip adresine sadece modeminize bağlı olduğunuz durumlarda erişebilirsiniz.

192.168.1.2′ ye Nasıl Girilir?

Modem arayüz giriş işlemleri tüm ip adresleri için aynı şekilde yapılır. IP adresine erişmek için , tarayıcının adres çubuğuna 192.168.1.2  yazınız veya bağlantıya tıklayınız. Eğer modem arayüz sayfası açılmazsa ip adresiniz 192.168.1.1 olabilir.

Arama motorları ile bütünleşik olan internet tarayıcıları bu aşamada size 192.168.l.2 aramasını önerebilir. Bu bir arama terimi olması için son iki basamağı 1.2 olan ip adresini L.2 olarak önerir. Burada siz L harfli olanı değil tam olarak 192.168.1.2 ip adresini yazmalısınız. Yoksa modem ip adresine bağlanmak yerine kendinizi bu konu hakkında google da arama yapmış olarak bulursunuz.

192.168.1.2 - 192.168.l.2

192.168.1.2 Ip Adresi ile Modeme Bağlanamıyorum

Arama motorları 192.168.l.2 adresini önerdiği için hata yapıyor olabilirsiniz. Modem giriş ip adresleri asla harf içermezler burada gözden kaçan 1 ( bir ) olması gereken hanenin L (Le) harfi ile değiştirilmesidir. Bu şekilde doğru adresi yazarak modemine bağlananların oranı çok fazladır.

Not: Eğer tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.2 yazdığınızda giriş yapamıyorsanız zaman kaybetmeden 192.168.1.1 ip adresini deneyebilirsiniz. Çünkü bu ip en çok kullanılan arayüz giriş ip adresidir.

Modem arayüz giriş ip adresinizi öğrenmenizin en kolay yolu modeminizin alt yüzeyine bakmaktır. Burada çoğu modemde bir etiket bulunur ve bu etikette ip adresi, kullanıcı adı ve şifre bilgileri bulunur.

Sizin modeminizin altında bu etiket olmayabilir. Modeme WiFi veya ethernet kablosu ile bağlıysanız Modem Ip Adresi Bulma yazımızı okuyarak ip adresinizi öğrenebilirsiniz.

Detaylı Anlatım >> Modem IP Adresi Bulma

192.168.1.2 Kullanıcı adı ve Şifreleri

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: turktelekom / ttnet / superonline / (boş)  olabilir.
Not: Modem Arayüzüne Giriş IP adresleri rakamlardan oluşur. Harf BULUNMAZ!!!

Eğer ip adresini doğru bir şekilde girdiyseniz ekranınızda oturum açma paneli görünecektir. Modem arayüzüne giriş bilgilerinizi karşınıza çıkan ekranda ilgili yerlere yazın.

Türk Telekom Modem Arayüz Kullanıcı adı ve Şifre Girişi

192.168.1.2 Sayfa Görüntülenemiyor Hatası

Modem ip adresinizin doğru olduğundan eminseniz ve modem arayüzünüze hala ulaşamıyorsanız Modem Arayüzüne Girme Sorunu Çözümü adlı yazımızı okumanızı ve uygulamanızı öneririz.

“192.168.1.2 Giriş” üzerine 41 yorum

 1. 192.168.1.2 ıp adresimi hiç bir şekilde ulaşamıyorum internet ışığım yanmıyor ve Türk Telekom ttnet’i aradığım zaman kurulum yapılması gerektiği söyleniyor. Fakat modem ıp adresime ulaşamıyorum. Modem firmasını aradığımda ise direkt kurulum aşamalarına yönlendiriliyorum.Fakat ben şifre bölümüne ulaşamıyorum ne yapmam gerekli?

  Yanıtla
  • Öncelikle modeminize reset atmanızı öneririm. Modeminizin arkasında küçük bir reset butonu bulunuyor olmalı. O tuşa 10 saniye kadar basılı tutunuz. Ardından modeminizin arayüz giriş ip adresini bulmanız gerekir. Modeminizin altında bu ip adresi ve şifre bilgileri yazıyorsa girmeyi deneyin. Eğer yoksa modem marka ve modelinizi bu yoruma cevap olarak yazın.

   Yanıtla
 2. Modem şifremi değiştirmek istiyorum ama kullanıcı adı ve şifremi bilmiyorum nasıl yapabilirim telefondan yapmak istiyorum olur mu

  Yanıtla
  • Modem şifrelerinizi telefonunuzdan değiştirebilirsiniz. Bu konuda ihtiyacınız olan tüm açıklamaya sitemizki Telefondan modem şifresi değiştirme başlıklı yazımızdadır. Bu yazımızda açıklamalar, resimler ve video anlatımımız ile modem şifresini telefonunuzdan nasıl değiştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla
 3. Ben komşunun wifi sine girmek istiyorum ip adresini yaziyorum modem ara yüzüne giremiyorum adam cimri vermiyor şifreyi daha bide ev sahibim 😣😒 20 TL ücret istiyor pis herif

  Yanıtla
  • Bazı modemlerin üzerinde wifi tuşu bulunur. Bu tuşa bastığınızda modeminizin wifi ışığı yanmaya başlar. Eğer modemizde bu tuş varsa basıp telefonunuz ile bağlanabilirsiniz. Bazı modemler de sadece ethernet kablosu ile bilgisayara yönelik bağlantı sağlar. Modeminizin wifi özelliği olup olmadığını kontrol ediniz.

   Yanıtla
 4. daha önce değiştirmiştim tekrar değiştirmek istiyorum şifre kısmına yazıyorum uzun olduğu için girmiyor

  Yanıtla
 5. ben değiştiremiyorum müşteri temsilcileri de yapamıyor. online işlemlerin de işlem tamamlandı yazıyor ama bişey değiştiği yok

  Yanıtla
 6. Admin dediğin gibi sadece ethernet kablosu var, tuş yok modemde. Power DSL internet 3 lüsü yanıyor amma velakin wlan yanmıyor. Şimdi de telefonum var girip değiştirmek istiyorum net ayarlarını nasıl yapmalıyım?

  Yanıtla
 7. eski modem şifresini hatırlayamadım türk telekomdan servis geldi modem i değiştir dediler değiştirdim fakat herseferine 40 tl para yazıyor servise gelenler bu sefer de kendim uğraşayım dedim ama ne yaptıysam arayüzüne giremiyorum şifreyi girmem için ne yapmalıyım

  Yanıtla
  • Yeni bir modem aldıysanız modemin arkasında veya kullanım kılavuzunda arayüz giriş şifreleri yazıyordur. Oradaki bilgiler ile modeminize giriş sağlayabilirsiniz. Eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız ve amacınız modem wifi şifresi değiştirmek ise bunu Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını telefonunuza kurarak çözebilirsiniz. Uygulama ile modem şifrenizi arayüz girişi yapmadan sistem üzerinden değiştirebiliyorsunuz. Detaylar Telefondan Modem WiFi Şifre Değiştirme – Modem Şifre Değiştirme yazımızda mevcut.

   Yanıtla
  • Şifrenizi daha önceden girdiğinizde değiştirmiş olabilirsiniz. Modeminize reset atarak fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz veya müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz işlemi yaptırabilirsiniz. Uzaktan modeminize bağlanma yetkileri var.

   Yanıtla
 8. merhabalar
  Airties modem kullanıyorum uzun süredir.
  Hiç yeni yazılım yüklemedim. Acaba ihtiyacım var mı?
  Ayrıca yeni yazılım olup olmadığını nasıl bilebilirim?
  Teşekkürler

  Yanıtla
  • Herhangi bir sorun yaşamadığınız takdirde modeminizi güncellemenizi önermiyorum. Ancak siz güncellemeyi tercih ederseniz işlemler şu şekilde oluyor;
   Airties’ in internet sitesine girdiğinizde “Yükleme Merkezi” sayfasından kendi modem modelinizi girerek varsa daha güncel Firmware dosyasını indirebilirsiniz.
   Modeminizi güncellemek için arayüzüne giriş yaptıktan sonra Araçlar > Yazılım Güncelleme > İndirdiğiginz Firmware dosyasını Gözat ile seçtikten sonra Güncelle butonuna basarak modeminizi güncelleyebilirsiniz.

   Yanıtla
 9. Ben 192.168.1.1 adresine girdim şifre degistirdim sonra bi sayfa cikti karşıma iki tane üst alt wlan vardı açıktı onlar ben kapattım yanlışlıkla sonra evdeki modem wlanlari kapandi sonra modemi resetledim kutunun altindaki şifreyi girdim telefonuma wifi gozukuyor fiber ama internet bağlantısı yok şimdi telefonumun kendi internetini acik ordan girmeye çalışıyorum 192.168.1.1 girmiyor internete ulaşılamıyor diyor yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 10. Bu site efsane gerçekten bayıldım. Bu kadar detaylı ve faydalı içerikler görünce çok mutlu oluyorum.

  Yanıtla
  • Siz sanırım wifi seçeneğini kapatmışsınız yanlışlıkla. Bu durumda sadece kablolu olarak modeme bağlanabilirsiniz. Bu durumu düzeltmek için ya ethernet kablosu ile modemi bilgisayarınıza bağlayıp ayar sayfasına girerek düzeltebilirsiniz. Ya da modemi resetleyerek ilk haline dönmesini sağlarsınız. Bu tüm yaptığınız değişiklikleri sıfırlamanıza sebep olur.

   Yanıtla

Yorum yapın